Wesomnia satsar på internationell e-handel

Nytt koncept i flaggskepsbutiken

Wesomnia har lanserat både ett helt nytt butikskoncept i sin flaggskeppsbutik i Sturegallerian i Stockholm och en ny förbättrad hemsida som erbjuder internationella kunder ett enkelt sätt att handla Wesomnias produkter. Den nya hemsidan kommer även att fungera som en plattform för hälsa och livsstil och sälja ett noga utvalt sortiment av produkter som kan bidra till en förbättrad hälsa.

”Vi hoppas att våra kunder kommer bli positivt överraskade av den nya hemsidan och få nya kunskaper och tankar. Att utöka vår digitala närvaro med den nya hemsidan och även välkomna nya kunder från den globala marknaden är en lika spännande som utmanande uppgift”, säger Wesomnias grundare Ulrika Dehlryd.

Relaterat innehåll

06.02.2025Designbase.se

Rekordhöga konkurssiffror i Sverige – men danskarna kan jubla

04.02.2025Designbase.se

Kom ihåg mänskligt omdöme

28.01.2025Designbase.se

Royal Copenhagen i kreativt samarbete med HM Drottning Margrethe

27.01.2025Önska

Sponsrad

Önskas jubileumsgala – en glittrande kväll att minnas

08.01.2025Önska

Sponsrad

Önskakedjan firar 20 år med jubileumsgala i glitter och glamour!

18.12.2024Designbase.se

De potentiella cybersäkerhetshoten 2025

17.12.2024Designbase.se

Svanen delar ut Svanen 2023 till Høie

12.12.2024Designbase.se

Flexibla skatteregler för generationsväxling ska inte ersätta släktmötet

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023