Vatten med personlig smak

Stilrent sätt att behålla vätskebalansen.

MyFlavour-dricksflaskan från Eva Solo följer upp succén från MyFlavour-karaffen, så att man nu kan ha sin helt egen smakvariant med sig ut. Dricksflaskan har en smart avtagbar lösning som gör att man enkelt kan tillsätta olika smakgivare, vilket gör dricksvattnet aptitligt och uppfriskande. Pröva till exempel färsk mynta och citron, gurka och basilika eller kanske lime och hallon. Spjutet kan också monteras av och flaskan kan användas utan det.

Dricksflaskan, som rymmer 0,75 l har en praktisk stropp så att den är lätt att ta med. Den är 100 % tät, kan fyllas om och om igen och är tillverkad i BPA-fri plast och därmed fri från bisphenol, ftalater och tungmetaller. Alla delar tål maskindisk. MyFlavour-dricksflaskan finns i fyra nya färger: Botanic green, Arctic blue, Marble grey och Black. 

Relaterat innehåll

24.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Shoku - Servera vackert och enkelt

22.04.2025Hippie de Luxe

Sponsrad

Chicago – sofistikerad nostalgi från La Rochère

16.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Villa Collection Denmark lanserar Shoku: En hyllning till måltiden

15.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Låt broderierna blomma på bordet

15.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

PORSLINSKLASSIKER PÅ PÅSKBORDET

15.04.2025Witt Hvidevarer A/S

Sponsrad

Ny pizzaugn från Witt: PICCOLO 16" – fortfarande liten. Men större.

14.04.2025Designbase.se

Middag med variation, färg och vackra detaljer

09.04.2025aida a/s

Sponsrad

Nordiskt inspirerat påskbord

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023