Habitare flyttar till nästa år

Osäkerhet tvingade arrangören att ställa in

Inredningsmässan Habitare, Finlands största mötesplats för inredning och design, skulle ha ägt rum på Mässcentrum i Helsingfors 15 till 19 september. Men på grund av osäkerhet kring nya smittskyddsrestriktioner har arrangören tvingats flytta mässan till nya datum nästa höst, 7 till 11 september 2022. Alla bokningar och biljetter flyttas automatiskt till de nya datumen.
”Vi är väl förberedda för höstmässorna med tillräckliga säkerhetsavstånd och breda gångar i alla stora hallar. Habitare förväntades bli ett evenemang av mycket hög kvalitet, men officiella bestämmelser kan vi inte göra någonting åt”, säger Tanja Pasila, Business Manager ansvarig för Habitare.
habitare.messukeskus.com/

AB

Relaterat innehåll

11.04.2025Designbase.se

Nya EU-regler kan öppna en digital motorväg för företag

01.04.2025Önska

Sponsrad

Önskabutikerna inleder våren med inspirerande Önskaskola hos Skeppshults Gjuteri

18.03.2025Designbase.se

Låt tekniken fungera för dig

17.03.2025Önska

Sponsrad

Önska reser tillsammans

17.03.2025Designbase.se

Tre dagar av innovationer och framtida teknologier

04.03.2025Global Design Partner

Sponsrad

Din dröm, vår passion

26.02.2025Designbase.se

Försämrar AI medarbetarnas förmåga att tänka kritiskt?

24.02.2025Designbase.se

Droppery introducerar Droppery Markets

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023